- Na Miotle - http://namiotle.pl -

Kliknij, żeby wydrukować przepis


Walentynka dla pupila :) (z tutorialem)

Posted By Ania On 30 stycznia 2011 @ 15:42 In igłą i nitką,rękodzielnia | 3 Comments

Walentynki już niedługo i dlatego proponuję szczęśliwym posiadaczom kotów przygotowanie walentynkowej myszki dla swojego pupila :). Zabawka jest wypełniona kocimiętką, na pewno spodoba się obdarowanemu :). Wykonanie myszki jest bardzo proste. Dla ułatwienia przygotowałam dla Was tutorial.

Do wykonania walentynkowej myszki potrzebne będą:

Materiał, sznurek bawełniany, nici, kocimiętka, wypełniacz (może być wypełnienie z jakiegoś zapomnianego jaśka, pocięta włóczka, wata).

Z materiału wycinamy dwa serca (ja użyłam dwóch rodzajów materiału ale można użyć jednego).

Szablon w PDF można pobrać TUTAJ.

Odcinamy kawałek sznurka o długości 15 cm. Na jednym końcu zawiązujemy węzeł. Węzeł nie pozwoli na wyszarpnięcie sznurka z zabawki w czasie intensywnej eksploatacji :).

Jedno serce układamy prawą stroną do góry, układamy sznurek – będzie pełnił funkcje ogona – (tak jak na zdjęciu) i przykrywamy drugim sercem tak aby prawe strony znajdowały się w środku. Całość spinamy szpilkami.

Serca zszywamy na maszynie zostawiając otwór o długości 1,5 – 2 cm. Aby materiał ładnie się układał po przewróceniu na prawą stronę nacinamy prostopadle do szwów na zaokrągleniach (uwaga żeby nie przeciąć nitki! ) i obcinamy szpic w dolnej części.

Przewracamy serce na prawą stronę. Kocimiętkę mieszamy z wypełnieniem (watą, wełną) i wypychamy zabawkę.

Otwór zaszywamy ręcznie.

Przez wielkie ucho dużej igły przewlekamy sznurek. Sznurek mocujemy tworząc mysie wąsy :) Na końcu każdego kawałka sznurka zawiązujemy węzeł.

Czarną nitką (podwójną) wyszywamy oczka.

I walentynkowa mysz gotowa !


Kliknij, żeby wydrukować przepis

Copyright © 2013 Na Miotle. All rights reserved.