Restauracja RETRO (Katowice)

W ramach akcji Blogerzy Smakują, organizowanej przez portal Uroda i zdrowie wybrałam się (w towarzystwie M.) do restauracji RETRO w Katowicach. Restauracja serwuje dania kuchni polskiej i śląskiej. Nie ukrywam, że bardzo mi ‘tematyka’ dań odpowiadała, bo kuchnię śląską bardzo lubię.
Restauracja nie jest duża, zaledwie kilka stolików, ale to dla mnie jest akurat plusem, bo mnie taki minimalizm restauracyjny odpowiada. W restauracji jest czysto, sympatycznie i leniwie (i nie mam tu na myśli szybkości obsługi :) ).

wnetrze_nm1

wnetrze_nm2

Zamówiliśmy jedną przystawkę, jedną zupę i dwa drugie dania. Pani Kelnerka zapytała w jakiej kolejności podać dania, to na duży plus, bo wybraliśmy opcję taką, że gdy ja jadłam przystawkę to M. jadł zupę i nikt nie siedział przy stole patrząc w talerz drugiej osoby .
Na przystawkę zamówiłam śledzia w śmietanie z jabłkiem, wielkość porcji taka, ze spokojnie śledź ten mógłby być daniem głównym. Dodatkiem do śledzia były pieczone jabłka z borówkami. Rewelacyjne!

sledz_nm1

Ponieważ lubimy dania śląskie to zamówiliśmy także żurek na zakwasie. Bardzo smaczny, gęsty, w sam raz kwaśny.
Drugie danie nie mogło być inne niż rolada z kluskami i modrą kapustą . I tu czapki z głów przed kapustą. Drobno pokrojona, wspaniale doprawiona. Rolada mogłaby być odrobinę bardziej miękka, nie była twarda, ale ja lubię jak rolada się rozpada po przekrojeniu.

rolada_nm1

Następnie wybór padł na ruskie pierogi, które jak się okazało “wyszły”. Ale nie ma tego złego… bo zmieniliśmy zamówienie na kotleta schabowego z ziemniakami i mizerią, której nie było w karcie, ale Pan Kucharz specjalnie dla nas przygotował. Kotlet był kotletem doskonałym :). Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że w żadnej z restauracji, w których byłam, nie jadłam tak dobrego schabowego!

kotlet_nm1

Za to deser mnie ujął za serce :). Lody Cassate!!! Takie jak dawniej, w kulce, kto je lubi tak jak ja, to wie co mam na myśli :).

lody_nm1

Porcje OGROMNE! w zasadzie nie do przejedzenia (kto nie da rady, można poprosić o spakowanie na wynos). Obsługa bardzo miła, Pani Kelnerka uśmiechnięta, pomocna, zorientowana w menu. Jedyny minus to brak serwetek na naszym stole, ale to taki mało znaczący minusik.
Jeszcze jedną rzeczą, na którą muszę zwrócić uwagę to dekoracje potraw. Kucharz nie poprzestaje na wrzuceniu kotleta na liść sałaty, a naprawdę bardzo dba o to, by danie na talerzu miało odpowiednią oprawę. Róża z pomidora i dekoracja z jabłka były super! Panie Kucharzu gratulacje! :).
Podsumowując restauracja RETRO serwuje naprawdę smaczne jedzenie. Porcje są bardzo duże, ceny bardzo przystępne. Z czystym sumieniem będę ją polecać, no i na pewno tam wrócę :).
Obsłudze restauracji dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie!

 

Leave reply

*

Back to Top