Torebko – plecak

Jakiś czas temu udało mi się kupić wielki kawał skóry. Piękny! Kolor: bardzo ciemny fiolet, prawie czarny, matowy. A ponieważ sezon kiermaszowo – jarmarczny za mną to wreszcie zabrałam się do szycia torebko-plecaka. Takie połączenie torebki i plecaka to idealne rozwiązanie dla przemieszczających się na motocyklu. Zwłaszcza dla mnie, bo nie lubię nosić plecaka zamiast torebki, a w czasie jazdy na moto torebusia nieco przeszkadza :).
Torebko – plecak uszyłam bez wykroju, jedynie zrobiłam sobie formę papierową, bo szycie skóry to nie żarty, nie ma prucia i poprawek, bo zostają dziurki po igle. To moje pierwsze zmagania z prawdziwą skórą, ale chyba nie wyszło źle?
Torebka ma wstawki z czerwonej skóry (to odzysk z jakiejś okropnej, skórzanej spódnicy z lat 80tych, która czekała w szafie na “swój czas”). Podwójne uszy pozwalają na założenie torebki na plecy, paski są tak zamontowane, że w czasie zakładania torebki na plecy torebka ściąga się i tworzy trójkątny plecak. Skóra jest bardzo miękka i fantastycznie się układa więc transformacja w plecak przebiega bez problemu :).
Skórę usztywniłam podwójną warstwą flizeliny z klejem. Torebka ma wszytą podszewkę w dwóch kolorach (czerwonym i czarnym), w środku kieszonka zamykana na zamek i uszko do zaczepienia smyczy z kluczami lub telefonem. No i wreszcie wykorzystałam moją nową praskę kaletniczą :).

torebko-plecak_nm1

torebko-plecak_nm2

torebko-plecak_nm3

torebko-plecak_nm5

torebko-plecak_nm4

6 komentarzy

 1. 4 stycznia 2014 o 19:36

  nie dziwię się teraz dlaczego wychodzą Tobie tak cudne dekoracje na piernikach! Ty masz po prostu dar! torebka śliczna :)

 2. 6 stycznia 2014 o 11:44

  łaaaaaaaaaaał♥♥♥

 3. 9 stycznia 2014 o 19:30

  jezu, jaka dopracowana, każdy szczegół dopieszczony

 4. andja
  11 stycznia 2014 o 09:08

  rządzisz :D
  torebka rewelacyjna

 5. 12 stycznia 2014 o 16:00

  Torebka wygląda naprawdę pięknie :) Bardzo starannie i profesjonalnie wykończona :)

 6. Ania
  13 sierpnia 2014 o 19:21

  Dziękuję Wam za miłe słowa i pochwały torebki :)

Leave reply

*

Back to Top