Narzuta – patchwork

Z ciekawszych ‘zaległości’ chwalę się narzutą. To moja druga narzuta patchworkowa. Unikając błędów, które popełniłam przy szyciu pierwszej narzuty ( (tu można ją zobaczyć) uszyłam drugą. Chociaż jest trochę większa nie szyło się jej gorzej, powiem że nawet łatwiej. Jedyną rzeczą, która osłabiała moje nerwy było pikowanie ‘po szwach’. Pikowanie ‘lotem trzmiela’, którym pikowałam jasne kwadraty i obrzeże poszło gładko :).Narzuta uszyta jest z 352 kwadratowych kawałków materiału + obrzeże i lamówka. Wymiary narzuty: 195 cm x 255 cm

Materiał (wierzch): 100% bawełny – kolekcja La Petite Ecole, 100% bawełny – kremowy w bordowe paseczki, 100% bawełny – kremowy w delikatne, drobne kwiatki.

Materiał (spód): 100% bawełny – kolor złamana biel.

Narzuta jest trójwarstwowa: warstwa wierzchnia, wypełnienie (ocieplina), warstwa spodnia. Całość przepikowana – Wszystkie kwadraty przepikowane są wzdłuż szwów. Jasne kwadraty oraz obrzeże pikowanie są swobodnie (tzw. lotem trzmiela).

Na spodniej stronie narzuty zrobiłam aplikację – kotka w paski :).

4 komentarze

 1. ewa zła
  15 maja 2012 o 15:45

  Nareszcie jesteś!
  Właśnie zaglądam do Twojego sklepu, którego Ci serdecznie gratuluję, podobnie jak nowej narzuty =)

  Czekam na kolejne Twoje dzieła i liczę, że kiedyś wygram kubek z wiedźmą w Twoim candy.

 2. 29 września 2012 o 16:33

  nie mogę oczu oderwać jaka cudna :-)
  naprawdę pozazdościć talentu!!!

 3. Milena
  1 grudnia 2012 o 22:30

  prosze o kontakt. jestem zainteresowana narzuta. jest rewelacyjna. takie kolory jakich po calym necie szukam. jest do kupienia? na zamowienie? ile kosztuje?

 4. Agnieszka
  18 stycznia 2013 o 11:13

  Czy możesz mi powiedzieć po ile cm ma każdy kwadrat?

Leave reply

*

Back to Top