Jak zrobić czekoladowe jajka

Przygotowanie czekoladowych jajek nie powinno sprawić Wam większego problemu.  Robi się je prosto i szybko. Do przygotowań możecie włączyć dzieciaki, bo z pewnością chętnie ubrudzą się czekoladą :)

jajka_czekoladowe_nm1a

Do przygotowania jajek czekoladowych potrzebne będą mini baloniki, takie które po nadmuchaniu mają ok. 10 cm wysokości.  Nadmuchane baloniki zawiązujemy na węzeł, myjemy i dokładnie osuszamy.

tutorial_9

tutorial_8

Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Nie obtaczajcie baloników w gorącej czekoladzie! U mnie skończyło się to wystrzałem balonika, czekoladową fontanną i bałaganem w kuchni.

Czekoladę przelewamy do kubeczka. Ważne jest aby średnica kubeczka była niewiele większa od średnicy balonika. Zanurzamy balonik w czekoladzie i obtaczamy aby czekolada dokładnie pokryła powierzchnię balonika. tutorial_7

Balonik obtoczony w czekoladzie umieszczamy na płaskiej powierzchni. Początkowo balonik może być nieco niesforny i będzie przechylał się na boki, ale wystarczy potrzymać go kilkanaście sekund  – czekolada zacznie zastygać i balonik będzie trzymał pion :).

tutorial_6

Gdy czekolada dobrze zastygnie przebijamy balonik szpilką. Dobrze jest przygotować jajka dzień przed planowanym podaniem, wtedy czekolada będzie odpowiednio twarda, a balonik nie uszkodzi ścianek gdy będziemy go wyjmować ze ‘skorupki’.

tutorial_4

tutorial_5

Balonik bez problemu odchodzi od czekolady. Po usunięciu balonika otrzymujemy czekoladową ‘skorupkę’.

tutorial_3

Dowolną masę przekładamy do rękawa cukierniczego (nawet nie trzeba zakładać końcówki) i napełniamy czekoladową ‘skorupkę’.

tutorial_2

W nadzieniu robimy łyżeczką niewielkie wgłębienie i nakładamy niewielką ilość ajerkoniaku. Jeżeli nie chcecie używać alkoholu możecie użyć dżemu w pomarańczowym kolorze lub zmiksowanego mango.

tutorial_1

Gotowe! :)

jajka_czekoladowe_nm3a1

11 komentarzy

 1. 28 marca 2013 o 20:37

  Genialne!!

 2. 29 marca 2013 o 09:44

  Zawsze się zastanawiałam, bo pomysł mi się baaaardzo podoba, czy w czekoladzie nie wyczuwa się potem trochę nieładnego zapachu/smaku gumy?

 3. Ania
  29 marca 2013 o 09:57

  Nie, jak umyjesz baloniki to nie ma ani posmaku, ani zapachu gumy. Może zależy to też od samych baloników, ale u mnie było OK.

 4. Ania
  29 marca 2013 o 10:01

  Tak sobie jeszcze pomyślałam, że jak masz obawy przed tym gumowym zapachem to możesz nadmuchane baloniki owinąć folią spożywczą, potem usuniesz ją razem z balonikiem i po kłopocie :)

 5. Kawa
  29 marca 2013 o 18:22

  Niestety tak jak sie obawiałam – nie wyszły mi. Nie wiem czy użyłam złej czekolady czy o co chodzi… baloniki ponad 12h “schły” a później i tak nie chciały odejść od czekolady, która w ogóle nie stwardniała, nie zrobiła się z niej skorupka.
  Szkoda, trochę pracy i czasu poszło na marne :(

 6. Ania
  30 marca 2013 o 00:17

  Ja użyłam gorzkiej czekolady (70%) i musiałam się trochę spieszyć bo czekolada zastygała bardzo szybko, ostatnie baloniki dość trudno było obtoczyć czekoladą bo była już bardzo gęsta.

 7. Caren^^
  30 marca 2013 o 16:36

  Co prawda, troche zepsułam podczas usupełniania braków, gdyż najpierw poprzebijałam baloniki, lecz wyszły genialnie : D

 8. ewa
  30 marca 2013 o 16:41

  Ja użyłam czekolady mlecznej wedel i jeszcze miałam troszkę goplany. Zamoczyłam dwa baloniki.. Udała mi się tylko jedna skorupka (jedna popękała). Baloniki nie chciały mi pęknąć. Musiałam przecięć nożykiem. Jajeczka trzymałam jakieś dwie godziny w lodówce. Balonik ładnie odstawał.

 9. Kasia
  3 kwietnia 2013 o 11:45

  Wow, fenomenalny pomysł!
  Zazdroszczę pomysłowości :)

 10. 3 kwietnia 2013 o 11:53

  bardzo fajny pomysł :) dokładnie i ciekawie opisany :) dziękuję za inspirację :D

 11. 27 marca 2015 o 10:14

  zachwyciłam się będę próbować:) :) :)

Leave reply

*

Back to Top